Uzun Otobüs Yolculuklari

Uzun Otobüs Yolculukları

Havaalanı olmayan veya uçak bileti de bulamadığınız uzak şehirlere bazen otobüs ile gitmek zorunda kalabiliriz. Uzun otobüs yolculukları her zaman yolcunun gözünde büyür. Geçmek bilmeyen saatler, ayak ağrıları ve daha fazlası. Lakin bu yolculuğu daha katlanılabilir kılmak sizin elinizde.

Uzun Otobüs Yolculukları

Otobüs seferleri uzun olduğunda bizim için yol gözümüzde büyür. Yolu daha kısa hale getiremesek bile daha keyifli ve kolay bir hale getirebiliriz. Bilete ödediğiniz ücretten seçtiğiniz koltuğa kadar her şey otobüs yolculuğunu etkileyebilir. Öncelikle otobüs bileti almandan önce iyice araştırmalısınız. Ucuz otobüs bileti bularak yolculuğu etkileyen önemli bir detayı halletmiş olursunuz. Yolculuk uzun sürse de uygun fiyata gidersiniz.

Otobüs bileti mümkün olduğunda erken alınmalıdır. Bu iki durumu etkiler. En uygun otobüs bileti erken satılır ve erken aldığınızda istediğiniz koltuğu seçebiliriz. Seçtiğiniz yer en ön sıralardan ve pencere kenarı olmalı. Bu daha rahat uyumanızı ve tüm otobüsün gürültüsünden uzak kalmanızı sağlar. Biletle ilgili bir problem olduğunda ise haklarınızı bilmek isterseniz. Otobüs Yolculuğunda Yolcu Hakları bilmeniz gereken her bilgiyi içeriyor.

Çantanızda her zaman fazladan atıştırmalık bulundurun. Uzun otobüs yolculukları sık sık yiyecek servis etmeyebilir. Genellikle 2 veya 3 defa olur. Yiyecekler size yeterli gelmeyebilir, temkinli olun. Kıyafet konusunda da hazırlıklı gelin. Kışın yanınızda yarım kollu, yazın ise bir ceket bulundurun. Otobüslerde klimalar dereceye bağlı değildir bu yüzden çok sıcak ve çok soğuk oluyor. Her zaman yedek bulundurmakta fayda var. Konu ile ilgili daha tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Yanınızda her zaman ekstra ıslak mendil veya kağıt peçete bulundurun. Her mola tuvaleti iyi olmayabilir. Ya da giderken otobüsten rica edin. Esktra şarj ünitesi veya şarj aletinizi yanınızda taşıyın. Uzun yolculuklar sıkıcı olabileceğinden telefondan oyun oynayabilir veya bol bol sosyal medyayı takip edebilirsiniz. Bunun dışında ilaç olarak da hazırlıklı gelmeniz gerekebilir. Mutlaka bir ağrı kesiciyi yanınıza alın. Yolda bir yeriniz ağrıdığı zaman ilaç bulmak neredeyse imkansızdır. Tüm yolu acı çekerek gitmek yerine hemen bir hap içebilirsiniz. Yanınızda mutlaka bozuk para bulundurun. Mola yerlerinde çok işinize yarar.

Otobüs yolculukları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Otobüs Yolculuğu İçin 9 İpucu yazımıza bakabilirsiniz.

Uzun otobüs yolculuklarında diğer kişilerin anılarını okumak eğlenceli olabilir. Ekşi Sözlük bu konuda bir çok entry içeriyor. Forum sitelerinin en iyilerinden sayılan Donanım Haber sitesi de bu konuda yararlı olacaktır.

Hakkında OtobusBileti

6 thoughts on “Uzun Otobüs Yolculukları”

Bir cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak. Required fields are marked *