Otobüs Yolculuğunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Otobüs Yolculuğunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Otobüs seferleri çoğu zaman uzun sürer. Özellikle uçakla gidemeyeceğiniz yerlere otobüsle gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden otobüs yolculuğunda yanınıza almanız gerekenler için önceden hazırlıklı olmalısınız.

Otobüs Yolculuğunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Bir otobüs yolcuğu yine en azından 2-3 saat sürer. Bu süre 24 saate kadar çıkabilir. Doğuda bulunan bir şehirden batıda bulunan bir şehre gitmek en az 12-13 saat sürmektedir. Özellikle öğrencilik dönemlerinde bu yolculuklar sık sık yapılmaktadır. Bu yolculuklarda yanınıza neler almanız gerektiğini bilmek sizi çok rahatlatacaktır.

Otobüs seferleri ne kadar uzun sürerse içecek ve yiyecek servisi de o kadar sık olur. Yani 9-10 saatlik bir yolculukta 3 belki 4 kere en azından içecek ve atıştırmalık servisi sunulur. Tüm yolculukta bu size yetmeyebilir veya uyuduğunuz için bu servisi de kaçırabilirsiniz. Bu yüzden yanınıza mutlaka atıştırmalık bulundurun. Hatta pratik yolculuk tarifleri için Yemek.com sitesinde bulunan gönderiyi inceleyebilirsiniz.

Ucuz otobüs bileti de bulsanız aldığınız hizmet aynı olacaktır. Bu yüzden otobüs bileti hangi hizmetleri içeriyor kontrol edin. Otobüsün ne gibi özellikleri var, ona da bakmak isteyebilirsiniz. Bir çok otobüs artık zamana ayak uydurduğu için koltuk arkası priz barındırıyor. Yani telefon veya bilgisayarınızı istediğiniz gibi şarj edebilirsiniz. Priz yok ise ve uzun süre telefonunuzu kullanacaksınız yanınıza mutlaka harici batarya alın. Daha fazla yardım ve ipucu isterseniz de Otobüs Yolcuğu İçin 9 İpucu yazısına göz atın.

En uygun otobüs bileti genelde kış aylarında olur. Şehir değiştirme bu aylarda genelde daha azdır. Yazın ise mevsimlik seyahatler olduğu için biraz daha pahalı olabilir. İki mevsimde de yolculuk ettiğiniz de dikkat etmeniz gereken tek nokta var. Yanınıza mutlaka diğer mevsime ait bir giysi alın. Yaz ayında bir ceket, kış ayında ise yarım kollu bir tshirt. Çünkü otobüs içi klimalar ev tipi klimalar gibi çalışmaz. Bu yüzden çok sıcak veya çok soğuk olur. Her iki duruma da hazırlıklı olun. Uzun Otobüs Yolculukları için daha fazla bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bunların dışında yanınızda mutlaka bozuk para bulundurun. Molalarda lavabo kullanımı ve bir kaç küçük şey için gerekli olacaktır. Ayrıca ekstra ıslak ve kağıt mendil de bulundurabilirsiniz. Yolculukta atıştırmalık sonrası veya lavabodan sonra mutlaka kullanacaksınızdır. Daha fazla bilgi ve yanınıza almanız gereken eşyalar için İkinci Yeni sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs yolcuğu 1 saat veya 10 saatte sürse size verilen bazı haklar vardır. Bunları öğrenmek için Otobüs Yolculuğunda Yolcu Hakları adlı yazımızı okuyun.

Hakkında OtobusBileti

2 thoughts on “Otobüs Yolculuğunda Yanınıza Almanız Gerekenler”

Bir cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak. Required fields are marked *