Otobüs Yolculuğunda Karşılaşılan Sorunlar

Otobüs Yolculuğunda Karşılaşılan Sorunlar

Hayatımızın belirli dönemlerinde uzun veya kısa bir otobüs yolculuğu mutlaka yapıyoruz. Bazen mecburiyetten bazen de isteyerek gittiğimiz bu yolculukta bazı problemlerle de karşılaşabiliyoruz. Otobüs yolculuğunda karşılaşılan sorunlar zaman zaman saymakla bitmiyor. Eminiz ki sizin başınıza da en az bir sorun gelmiştir.

Otobüs Yolculuğunda Karşılaşılan Sorunlar

Otobüs seferleri için tüm biletleri artık internetten de bulup satın alabiliyoruz. İstediğimiz koltuğu rahatça seçebildiğimiz bu sistemde bazen sıkıntılar çıkıyor. Biz bu sıkıntıyı otobüse binene kadar görmüyoruz. Cam kenarı koltukları internette dolu gibi gösterilse de otobüse binince bir çok boş yer gördüğümüz zaman elbet bir kere olmuş veya olacaktır. Diğer sorunlar için Otobüs Firmaları ile Yaşanan Sorunlar sayfasına bakabilirsiniz.

Otobüs bileti bul veya en uygun otobüs bileti diye arattığımız zaman bir çok otobüs biletini karşılaştırabiliyoruz. Böylece en uygun bileti buluyoruz. Ama özel günler ve yoğun zamanlarda bir otobüs biletine uçak biletinden daha fazla para ödediğimiz zamanlar oluyor. Böyle zamanlarda geç kalmamak en doğrusu olacaktır. Bunun için yine Uygun Otobüs Bileti Bulmak yazımıza bakabilirsiniz.

Otobüs bileti aldıktan sonra, otobüse bindiniz ve bir sorun ile karşılaştınız. Koltuk sizden başka 1 veya 2 kişiye daha satılmış. Böyle sorunlar sık sık karşımıza çıkabilir. Özellikle bayram veya tatil günlerinde. Böyle zamanlarda Yolcu Hakları konusunda bilgili olmanız hayat kurtaracaktır. Ucuz otobüs bileti ararken hakkınızdan olmayın.

Otobüslerde bazı şeylerin gelişmemesi veya güncel olmaması olağandır. Özellikle ses ve görüntü sistemleri. Koltuk önünde bulunan medya sisteminde bir çok film ve müzik bulunuyor. Bazı Otobüs Firmaları bunu sürekli güncel tutmaya çalışsa da bazı firmalar ilk günkü gibi bırakmakta. Otobüs bileti fiyatları bazen buna göre değişmektedir. Hatta bazı firmalar ücretli medya içeriği de sunuyor.

Tüm otobüs rahat rahat uyurken sizi asla uyku tutmaz. Bu yüzden tüm yolculuk boyunca diğer yolcuların hormala sesi ile seyahat edebilirsiniz. Çoğu zaman tam uykuya daldığınızda mola verilir ve siz moladan ayrılırken uyanırsınız böylece yine molayı kaçırmış olursunuz. Bunun dışında kulaklıkların sağ veya sol tarafı hep bozuktur. Asla tam olarak sağlam bir kulaklık ile yolculuk etmezsiniz. Buna rağmen otobüs ile yolculuk etmek yine de hep keyiflidir. Ayrı bir tadı vardır. Yapmanız gereken ise Otobüs Firması Seçerken Dikkat edilmesi gereken noktalara özen göstermek olacaktır.

Hakkında OtobusBileti

Bir cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak. Required fields are marked *