Otobüs Yolculuğu İçin 9 İpucu

Otobüs Yolculuğu İçin 9 İpucu

Yolculuk yaparken türüne göre hepsi için bilmemiz gereken ve uyguladığımız zaman bizi rahatlatacak ipuçları vardır. Otobüs yolculuğu için 9 ipucu özellikle uzun otobüs yolculuklarında oldukça işinize yarayabilir.

Otobüs Yolculuğu İçin 10 İpucu

1- Öncelikle otobüs bileti alırken firma ofisi dışında bir kaç web sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle bir kaç yerden karşılaştırma yaparak ucuz otobüs bileti bulma şansınızı da arttırabilirsiniz. En azından 2 farklı yerden fiyat alın.

2- Otobüs bileti satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise koltuğunuzu seçmeniz. Eğer mümkünse ve otobüs içerisinde boş yerler fazla ise cam kenarı seçmeye özen gösterin. Cam kenarında yolculuk yapmak otobüs koridorundan sizi soyutlayacaktır. Böylece yemek ve içecek servisi yapılırken rahatsız olmazsınız.

3- Cam kenarı koltuk seçtikten sonra ise bir diğer önemli nokta hangi sırada olduğunuz. Eğer orta sıralarda olursanız hem arka hem de ön kısımdan sizi rahatsız edecek unsurlar olabilir. En arkada olmak yolculuk açısından rahat olsa da tüm otobüse hakim olduğunuzdan dikkat dağıtan çok fazla ayrıntı olur. İlk 4 sıradan almak sizin için en iyisi olacaktır. Yemek servisi önce olur ve otobüsün geri kalanı ile ilgiyi azaltırsınız.

4- Rahat giyinmek en önemlisidir. Otobüs seferleri uzun ve yorucu olabilir. Eğer otobüsten inip direk eve geçecekseniz rahat bir şeyler giymeniz sizin için iyi olacaktır.

5- Yolcuğun daha da rahat geçmesini istiyorsanız mutlaka portatif bir yastık bulundurun. Gece veya uzun gündüz yolculuklarında sizi çok rahat ettirecektir. Cam kenarına koyduğunuz zaman en azından bir kaç saat uyuyabilirsiniz.

6- Yolculuklar uzun ise mutlaka gece seyahat edin. Daha rahat uyuyabileceğiniz için aynı zamanda sabah uyandığınızda yolculuğuna bir kaç saat kalmış veya varmış olma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

7- Otobüs bileti satın alırken otobüste ikram olup olmadığına dikkat edin. Eğer var ise ne çok aç ne de çok tok olun. Otobüste normal bir yemek verilemediği için sizi doyurmaz ama en azından gideceğiniz yere kadar tok tutabilir.

8- Otobüs seferleri uzun sürebilir. Bu yüzden verilen her molada siz de mola vermeye çalışın. Otobüs içindeki hava dışında temiz bir hava alır ve zamanın geçmesine yardımcı olursunuz.

9- Bildiğiniz gibi otobüs yolculuklarında bagajlar otobüsün alt kısmına konur. Yolculuk bittiği zaman bu bagajı almak da ayrı bir dert olur. Bu yüzden bagajınızı olabildiğince en son verin. Böylece yolculuk bittiğinde de ilk verilen sizinki olacaktır.

Yolculuklarda kullanabileceğiniz diğer ipuçları için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Çok Okuyan Çok Gezen

Uludağ Sözlük – Otobüs Yolculuğu

Onedio.com

Sözcü Haber Sitesi

Hürriyet Haber Sitesi

 

 

Hakkında OtobusBileti

3 thoughts on “Otobüs Yolculuğu İçin 9 İpucu”

Bir cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak. Required fields are marked *